خانه / گزارش سفر به سایر کشورها / سال86 / سفر به هوستن – تکزاس

سفر به هوستن – تکزاس

شهر خوبي است براي پول در آوردن شهر بدي است براي زندگي

تکزاس از ايالت هاي نفتي در آمريکا است و هوستن چهارمين شهر بزرگ امريکادر تکزاس  با چهار ميليون جمعيت است.  شهر تا دلت بخواد بزرگ بود همش هم یک و دو طبقه بغير از مرکز شهر كه آسمان خراش داشت . اتوبان هاي داخل شهر یزرگ بودن گاهي 12 خطي -6 تا رفت 6 تا برگشت- سرعت هم به 65 مايل در ساعت( 120 کيلو متر در ساعت) ميرسيد.  ماشين ها %80 نو بودند (سه چهار ساله) مردم هم شيک پوش (معمولا تو امريکاي شمالي همچين چيزي ديده نميشه!) مخصوصا خانم ها تو خيابون انگار همه داشتند ميرفتند عروسي البته اصلاً از آرايش خبري نبود فقط لباس هاي شيک.  حدود %33 جمعيت اسپانيايي زبان هستند چون مکزيک جنوب هوستن است البته از كشور هاي ديگر جنوب امريکا هم بودند كه اسپانيايي زبان هستند و 33% هم سياه پوست بودند (اكثرا نگهبان و راننده تاکسي ). شهر کاملا سرسیز، مرطوب و گرم بود- یه چیزی شبیه به جزیره کیش.
از ساختمون هاي قديمي و زيبا خبري نبود و تا دلتون بخواد کليسا داشتند كه اصلاً قشنگ نبودند. اكثر مردم مذهبي بودند و طرفدار بوش. تعداد انگشت شمار موزه و يک باغ وحش تنها جاهاي ديدني در شهر بودند.
بهترين و قشنگ ترين جاي ديدني ناسا بود.
ناسا در فاصله 40 دقيقه از مرکز شهر (البته هنوز درون شهر) است. آنجاعلاوه بر قسمت نمايشي اجازه داريد به قسمت اصلي نيز وارد شويد يعني به مرکز کنترل سفينه ها و شاتل ها همچنين به محل تمرين فضا نورد ها با لباس هاي واقعي.
125117_L
در جنوب هوستن يک ساحل هم وجود دارد به اسم گلوستن كه اصلاً توريستي نيست فقط ساحلی است با چند تا هتل و رستوران- رومينا و رايان اونجا كلي آب بازي و گل بازي کردند. البته نه با اين تمساح! اين تو برکه تو جنگل بود و فرانک ازش عکس گرفت.

هوستن شهر نا امني است شما نه تنها ميتوانيد اسلحه حمل کنيد بلكه ميتوانيد آن را زير لباس خود پنهان هم بکنيد (همه جاي امريکا داشتن اسلحه آزاد است ولي حمل پنهان آن فقط بعضي جا ها آزاد مي باشد) وقتي وارد اماکن عمومي ميشويد نگهبان ميگويد اسلحه ات را بده.

یکی از بزرگترین مراکز پزشکی دنیا در هوستن است. هتلی که ما در آن بودیم در مدیکال سنتر بود.

اين قسمت از شهر تقريباً امن و امان بود. پزشکان بسيري از ايران در آنجا درس ميخوانند يا درس ميدهند یا طبابت مي کنند. حدود 45000 نفر ايراني هم در هوستن هستند كه %60 آنها در کار نفت هستند. هزينه زندگي در هوستن نسبت به ديگر شهر هاي امريکا کم است مثلا قيمت خانه در هوستن کمتر از نصف آن در کالگري است. جلوي اكثر رستوران ها خارج از مديکال سنتر پليس مي ايستد و براي ورود کارت شناساي چک مي كند و زير 20 سال را پس از ساعت 9 شب راه نميدهند در واقع براي خانواده با بچه پيدا کردن رستوران ساده نيست .

مالیات خرید  25 .8 درصد است یعنی برای هر جنسی که می خرید باید  25 .8 درصد هم علاوه بر قیمت روی اتیکت بپردازید. (این نرخ در کالگری ۶ و در تورنتو ۱۵ درصد است و شامل مواد اولیه خوراکی مثل گوشت و نان و میوه نمی شود.)

              وفا ادیب

کانون گردشگران جوان ایران

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !