خانه / اخبار گردشگری / نمايشگاه عكس آثار تاريخي و گردشگري ايران در ژاپن به نمايش درآمد

نمايشگاه عكس آثار تاريخي و گردشگري ايران در ژاپن به نمايش درآمد

نمايشگاه عكس مربوط به‌آثار تاريخي و گردشگري‌ايران روز سه شنبه در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در ژاپن به نمايش درآمد.

به‌گزارش ايرنا ، دراين نمايشگاه ده‌ها عكس‌از شهرهاي مختلف ايران از جمله شيراز، مشهد، اصفهان،كردستان، اروميه،تبريز و اهواز و در زمينه‌هاي مختلفي از جمله آثار تاريخي ، فرهنگي و اجتماعي براي بازديد علاقه‌مندان به نمايش درآمده است.

“جواد كاظمي” رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در ژاپن در جريان آغاز بكار اين نمايشگاه ، از ايران به عنوان كشوري كهن و داراي تمدن غني اسلامي و ايراني ياد كرد.

وي هدف از برگزاري اين نمايشگاه‌ها را شناساندن فرهنگ و تمدن ايراني و اسلامي عنوان كرد و گفت: سفارت ايران در ژاپن در اين زمينه با هنرمندان ژاپني بخصوص در زمينه سفر آنها به ايران، همكاري‌هاي لازم را ارايه مي‌كند.

سفير ايران دراين مراسم كه با حضور جمعي از استادان و دانشجويان ژاپني برگزار شد،به تشريح موقعيت اقليمي، جغرافيايي،فرهنگي، ديني و سياسي ايران پرداخت.

وي همچنين از ايران و ژاپن به عنوان دو كشور داراي تمدن كهن در دو نقطه آسيا ياد كرد و افزود:برپايي چنين نمايشگاه‌هايي زمينه‌اي براي تبادلات فرهنگي بيشتر ميان دو ملت ايران و ژاپن است.

كاظمي از شهروندان ژاپني علاقه‌مند به فرهنگ و تاريخ كهن ايران، براي سفر به ايران و بازديد از مناطق تاريخي، فرهنگي ايران دعوت كرد.

خانم “آكيكو آمامي” عكاس هنرمند ژاپني در حاشيه آغاز بكار اين نمايشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا، اظهارداشت: ايران داراي آثار فرهنگي و تمدني قوي در بين كشورهاي مختلف جهان است.

وي كه‌تاكنون براي عكاسي به بيش از ‪ ۶۰‬كشور جهان سفر كرده است، گفت:
براي تهيه عكس از جاذبه‌هاي تاريخي و فرهنگي‌ايران در طول يك سال،سه بار به ايران سفر كرده و تقريبا از تمامي استان‌هاي كشورمان بازديد كرده است.

آمامي گفت: ايران داراي ارزشمندترين آثار تاريخي و فرهنگي جهان است كه اين آثار را مي‌توان در تمامي نقاط ايران از جنوب تا شمال و از شرق تا غرب اين كشور مشاهده كرد.

وي همچنين برخورد شهروندان ايراني با وي و ديگر اتباع خارجي را كه به ايران سفر كرده بودند، بسيار خوب توصيف كرد.

اين نمايشگاه به مدت دو هفته براي بازديد علاقه مندان به ايران و فرهنگ و تمدن ايراني داير است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !